איפה קשב?

הסיפור שמאחורי הסיפור, וגם קצת על העיצוב של הספר ״איפה קשב״ שכתבה רעות ברקו ניניו ועיצבה אפרת שיין

את רעות ברקו ניניו אני מכירה כבר המווון שנים. נפגשנו בקבוצת נטוורקינג (קישורי אמהות) ודי מהר התחברנו. רעות היא מטפלת מוכשרת בשיטת ורדי, מטפלת בעיקר בבני נוער עם קשיי קשב וריכוז, וגם לי היא עזרה לשפר את הזכרון אחרי הלידות (טפשת היריון בכל פעם מחדש). הפעם הראשונה שרעות ביקרה אצלי בסטודיו היתה ב 2012 בצילומי תדמית, ואז סיפרה לי בסוד שהיא ממש בתחילת ההיריון השני שלה. כ״כ שמחתי והתרגשתי, ומיד הצעתי לה להגיע אחת לחודש ולתעד את ההתפתחות של הבטן היפה שלה.

צילום מעקב הריון התפתחות אפרת שיין

חזרנו על מסורת צילומי מעקב היריון גם בהיריון השלישי:

צילום מעקב הריון התפתחות אפרת שיין צילום מעקב הריון התפתחות אפרת שיין

כשרעות פנתה אליי כדי שאעצב את ספר הביכורים שלה (שהוא תכל׳ס בייבי נוסף, אפשר לומר שזה היה היריון רביעי), התרגשתי ממש. בתהליך העבודה היו שינויים לא מעטים בעיצוב, ואפילו אחרי שחשבנו שהספר מוכן והנה עוד רגע הוא יורד לדפוס, הכנסנו שינויים ושיפורים של הרגע האחרון, כמו למשל טביעות כפות הרגליים של קשב שמופיעות גם בכל ראש פרק וגם בעמודים נבחרים נוספים.

עיצוב ספר צילום מוצר פקשוט אפרת שיין
בנוסף לספר עוצבו גם גלויות השראה עם מבחר איורים וסימניה תואמת:

עיצוב ספר צילום מוצר פקשוט אפרת שיין עיצוב ספר צילום מוצר פקשוט אפרת שיין

הספר יצא כחלק מפרוייקט מימון המונים, ואחת המתנות הכי שוות בו הוא לוח תכנון זמן שעיצבתי עבור רעות. ההשראה לעיצוב של הלוח הגיעה כמעט כמו תמיד אצלי- באמצע הלילה. עבדתי על סידור הימים ופתאום צץ לי רעיון. כמובן שהפצצתי את רעות במיליון הודעות נרגשות בווטסאפ, כי לא יכולתי לחכות לבוקר מרוב התרגשות מהעיצוב המהמם שיצא ככה בלי לתכנן.

עיצוב גרפי צילום מוצר פקשוט אפרת שיין

 

לכבוד השקת הספר שהתקיימה שלשום (באירוע בוטיק כייפי במיוחד, מוזמנים לקרוא עליו קצת בפוסט הזה באינסטגרם שלי, כאן), ביקשתי מרעות שתספר קצת על הסיפור שמאחורי הספר, והנה מה שהיא כתבה:

מאז שהייתי ילדה דמיינתי סיפורים.תמונות תמונות, אירועים בדיוניים ומציאותיים, חלומות ומחוזות רחוקים.
כולם אמרו לי "תפסיקי לרחף" אבל, אצלי בראש היה בדרך כלל יותר מעניין.
עם השנים התחלתי לכתוב את הסיפורים.סיפורים קצרים, שירונים- מילים שתיארו עבורי את העולם.
כשאני פוגשת את הילדים שמגיעים אלי לקליניקה- אני פוגשת בהם גם את עצמי.לעתים נדמה לי שהסביבה שלהם לא מבינה את עולמם הפנימי. ילד בכיתה א' אמר לי פעם "אני רואה את השפתיים של המורה שלי זזות אבל אני לא שומע את המילים שלה".
המשפטים שלהם, החיוכים שלהם מלווים אותי תמיד ונכנסים לי ללב, למחשבות, למילים וכך נולדה גאיה- גיבורת הספר שהיא מעט שונה משאר הילדים. גם לה קשה להקשיב בבית הספר. מחשבותיה נודדות כציפורים והיא מפספסת חלקים חשובים מיום הלימודים.
היה לי ברור שאשזור בסיפור את האהבות הגדולות שלי ביותר- ילדים, כלבים וטבע ולכן, החלום הגדול ביותר של גאיה הוא לאמץ כלב והיא מטפחת ערוגת גינה ששומרת אותה קרוב לטבע ולאדמה. מחקרים הוכיחו ששילוב חוש המישוש מגביר את יכולת הקשב- תארו לעצמכם ילדה שבוחרת לעסוק בפעילות שמגבירה לה את היכולת הזו.
מכיוון שאני יודעת כמה התנועה חשובה ותומכת בלמידה- שילבתי את עולם התנועה בהליכות של גאיה וקשב, במסלולים המיוחדים שהם עושים יחד. הספר מהווה סיפור לילדים אך גם צוהר להורים להבין מעט על עולמם.
אפשרות להביט בהם בדרך  אחרת.
עיצוב ספר צילום מוצר פקשוט אפרת שיין
אם גם לכם זה עשה חשק לקרוא את הסיפור על גאיה וקשב או העניק אותו במתנה למישהו/י מיוחדים, זה בדיוק המקום לקבל פרטים נוספים ולרכוש את הספר https://www.reutberko.com/blank-5

תיהנו!

פוסטים אחרונים