בוק בת מצווה – מאחורי הקלעים

סיפור בוק בת המצווה של תהל מעיניה של אמא וצלמת

בפרקים הקודמים סיפרתי לכם על משימות הערכים של שנת המצווה של תהל, על טיול בת מצווה שעשינו בלונדון (שכלל הופעה של אריאנה גרנדה ויום שלם של סיור באולפני הסרט הארי פוטר) ועל 12 מתנות בת מצווה שתהל קיבלה.
הפעם אספר לכם על בוק בת המצווה שלה, וכמה עמלנו כדי שהוא ייצא הכי מושלם שיש.

בתור אמא שמשוגעת על תיעוד , ושהיא גם צלמת של בנות מצווה, ברור שלקחתי את הפרוייקט של בוק בת המצווה של תהל ברצינות. הכנתי מראש רשימה מסודרת של בערך מיליון לוקיישנים וסטים שרציתי לעשות. אחרי שהיתה לי רשימה כללית, תכננתי לכל לוקיישן איזה סט יתאים – ביגוד, אביזרי לבוש, הנעלה, וגם אביזרים נלווים, וכן מה שעות הצילום האידיאליות לאותו לוקיישן. החלטתי ללכת בעיקר על צילומים בטבע מכיוון שלתהל יש אינספור תמונות בסטודיו (ככה זה כשהסטודיו של אמא בבית, ואת דוגמנית הבית הראשית, בערך מהרגע שנולדת).
 
דוגמנית הבית בתמונה מלפני 12 שנים. צילום: אפרת שיין בתחילת הדרך
אחרי שהכנתי רשימה מסודרת ומפורטת, ושגם היתה ממויינת לפי סוגים (צילומים בים, צילומים בטבע ירוק, צילומים בנוף עירוני, לילה, זריחה וכו׳) ישבתי עם תהל ועברנו על כל האופציות. כמובן שהיא אהבה כמעט את כל האפשרויות, אז החלטנו לדרג את הסטים בסדר עדיפות של מה שהכי אהבנו עד למה שהכי פחות. מתישהו במהלך הזמן שצילמנו נוסף מקום חדש עם כמה סטים חדשים, כך שלא כל הסטים שתכננו במקור אכן נכנסו. סט אחד אפילו צולם וקיבל עמוד באלבום המעוצב, אך ירד בעריכה שלפני ההדפסה.
 
בוק בת מצווה ואלבום ברכות תואם שצילמה אפרת שיין. צילום מתוך האירוע ע״י קרן שם-טוב
את הצילומים התחלנו בחופש הגדול, כשנסענו לחופשה משפחתית במצדה. ליאור קיבל התראה מראש שצריך לקחת בחשבון יום אחד שאנחנו יוצאים לצילומים לפני הזריחה, ועוד זמן שבו נצלם בים המלח. קמנו בחשיכה, ויצאנו כולנו (כן, כן, גם זהר בת השנתיים וחצי) למדבר. ממש כשעלה השחר התחלנו בסט הראשון- צלליות על ההר. זה הסט שירד בסופו של דבר מהבוק הסופי, אבל הוא כזה יפה ומיוחד שהקדשתי לו עמוד בלוח השנה המשפחתי שלנו.
צילומי משפחה בזריחה צלליות. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה צלליות בזריחה. צילום: אפרת שיין
לאחר מכן סט גיטרה וסט צהוב (טוב, בנדנה צהובה ושולי כביש תואמים) שיצא פשוט מושלם.
 
בוק בת מצווה במדבר. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה במדבר. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בזריחה. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בזריחה. צילום: אפרת שיין

כשסיימנו נסענו לים המלח, רק כדי לגלות שהשמש חזקה מכדי לצלם. חזרנו לאכול ארוחת בוקר, ושבנו לים המלח מאוחר יותר, לסט יפהיפה ותכול, וכמובן שניצלנו את ההזדמנות (והחצובה) לכמה תמונות משפחתיות.

בוק בת מצווה בים המלח. צילום: אפרת שיין

לוקיישן נוסף שתוכנן מראש היה מתחם התחנה, שבו צילמנו גם סצנה אחת מתוך סרט בת המצווה של תהל (הנסיעה בהוגוורטס אקספרס והפרידה ברציף 9 ושלושה רבעים). ניצלתי את ההזדמנות שאנחנו שם לצילומי הסרט וצילמתי אותה בסט ילדת בית ספר וגם בעוד שני סטים מקסימים במיוחד.

בוק בת מצווה בטבע עירוני במתחם התחנה. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בטבע עירוני. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בטבע עירוני. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה. צילום: אפרת שיין

לוקיישן מפתיע שלא היה בתכנון המקורי הוא מטע הרימונים, ובפרט הסט של הנסיכה בל. את הסט הזה תכננתי עבור ילדת בת מצווה אחרת שסיפרה שהיא אוהבת מאד את נסיכות דיסני בכלל ואת בל בפרט. איך שהתחלתי לתכנן עבורה את הסט הזה, התאהבתי וידעתי שאני חייבת לצלם את תהל איתו. וצדקתי- זה הסט הכי אהוב עליי בכל הבוק (תמונות נוספות מהסט הזה ניתן לראות בגלריית בוק בת מצווה).

בוק בת מצווה בטבע בהשראת בל של דיסני. צילום: אפרת שיין

הצילומים במטע עם השמלה הורודה ונדנדת הפרחים היו אלתור של הרגע האחרון . נזכרתי שיש לי נדנדה, הבאתי כמה פרחים ואת השמלה ובעיקר התחננתי בפני תהל שתסכים ללבוש אותה (שמלה מושלמת! לא יודעת למה היא לא רצתה ללבוש אותה מלכתחילה). בסופו של דבר תמונה מהסט הזה היא זו שמככבת על כריכת האלבום וגם על אלבום הברכות. אמא יודעת הכי טוב, אבל אמא צלמת יודעת אפילו טוב יותר.

בוק בת מצווה בטבע . צילום: אפרת שיין

בפוסט הקודם סיפרתי לכם על טיול בת המצווה בלונדון, ושגם שם עשינו כמה סטים לבוק בת המצווה. סט שידעתי שהוא חובה הוא עם הטלפון הציבורי האדום. מה שלא ידעתי זה שהיה כדאי לצלם ברגע שראינו אחד כזה יפה בימים הראשונים, ולא לחכות ליום האחרון של הטיול, כי מה שקרה זה שנסענו במיוחד לצלם את הסט עם הטלפון ונקלענו להפגנת ענק נגד הברקזיט, והיה ממש קשה לצלם בלי מיליוני מפגינים ברקע. מזל ששילוב של צלמת מנוסה ודוגמנית מנוסה הוביל לתמונות מוצלחות.

בוק בת מצווה בלונדון. צילום: אפרת שיין

לוקיישנים נוספים שצילמתי בהם בלונדון הם נוטינג היל הצבעונית, גרפיטי בשכונת שורדיץ׳ וכמובן בהייד פארק. בפארק תפס אותנו גשם, בפעם היחידה בכל הטיול, אז נאלצתי להסתפק בשני סטים שהספקתי לצלם בו. תכלס נהניתי כ״כ שיכולתי להמשיך עוד ועוד.

בוק בת מצווה בנוטינג היל לונדון. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בנוטינג היל לונדון. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה גרפיטי בשורדיץ׳ לונדון. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בלונדון. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בלונדון. צילום: אפרת שיין

והלוקיישן האחרון גם הוא הגיע בהפתעה- צילמתי חברה טובה של תהל, שהיא בת של חברה מאד טובה שלי, ותהל רצתה ללוות אותה לצילומים. ברור שהיה לכולנו ברור שאני מביאה גם כמה סטים לתהל, כדי שיצטלמו יחד, ועל הדרך עשיתי לה גם כמה תמונות לבד. אז מעבר לתמונות מהמהממות שיש לשתיהן, היתה לכולנו חוויה מדהימה, שבעקבותיה התחלתי לצלם בוק משותף לחברות.

בוק חברות בת מצווה בטבע. צילום: אפרת שיין
בוק חברות בת מצווה בטבע. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה חברות בטבע. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בטבע חברות. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בטבע. צילום: אפרת שיין
בוק בת מצווה בטבע. צילום: אפרת שיין
ואחרון חביב- החלום של תהל התגשם (שוב)- צילומי קייקסמאש בסטודיו, או במילים אחרות- בת מצווה סמאש. הזמנתי לה עוגה מעלפת וטעימה ואחרי כמה תמונות ״נקיות״ נתתי לה לזלול את העוגה וליהנות מכל ביס.
בת מצווה סמאש מתוך בוק מצווה. צילום: אפרת שיין
בפוסט הבא בסיפור שנת המצווה של תהל- איך להפיק אירוע בת מצווה וליהנות מכל רגע.
מכירים מישהי שחוגגת בת מצווה בקרוב? מוזמנים לשתף אותה/את ההורים שלה בפוסט :)
רוצים גם בוק בת מצווה (או בר מצווה) קסום למתבגר/ת שלכם? פנו אליי בווטסאפ לקבלת פרטים 054-5705021 או הכנסו לחנות המוצרים:

כתיבת תגובה

פוסטים אחרונים