פלא הבריאה- נקודת מבט

חולמת על מסע חלומי שכולו מנקודת מבט של תינוק

חושך. אוויר חמים. שקט. קולות של מים ברקע. עוברת דרך הפתח, ומגיעה לחלל מואר, על הקירות תלויות תמונות שצולמו מנקודת מבט שלא ראית כבר שנים. הרבה שנים. בעצם מאז שהיית תינוקת . נעה בחלל ממקום למקום וחשה שאת עוברת בעצמך תהליך של צמיחה, התפתחות, גדילה- משלב הלידה ועד לגיל שנה. אולי שנתיים. כמה מרענן לחוש שוב קטנה ותמימה. לראות את העולם מנקודת מבט של תינוקת.

צילומי ניובורן בסטודיו אפרת שיין
צילום ניובורן: אפרת שיין

 

החוויה הזו עברה לי בראש כבר לפני יותר מעשור. את התערוכה הזו דמיינתי וחלמתי במשך שנים. שנים שבהן פגשתי וצילמתי על בסיס כמעט יומיומי עשרות משפחות, תינוקות וילדים בשלבים שונים של החיים, כשהגיעו אליי לסטודיו לצילומי היריון, צילומי משפחה, ניובורן, קייקסמאש ועוד. בכל מפגש כזה עם הקטנטנים המתוקים האלו מצאתי את עצמי תוהה מה הם חושבים עלינו המבוגרים, מה הם רואים מנקודת המבט שלהם, מהגובה הנמוך, מהעגלה, מהמנשא. איך העולם נראה בעיניהם התמימות, שרואות כל-כך הרבה דברים בפעם הראשונה.

צילום: אפרת שיין
צילום: אפרת שיין

 

בשנים האחרונות, במקביל לעבודה שלי עם המשפחות והילדים בסטודיו, לקחתי את החלום הזה צעד אחד קטן קדימה- צילמתי את העולם מנקודת מבטן של שתי תינוקות מתוקות שקרובות אליי מאד- יערה האחיינית שלי, וזהר הבת הקטנה שלי.צילמתי ממש מגובה העיניים שלהן, מזווית הראיה שלהן, את מה שראו באותה נקודה בזמן. את מה שרואים ממיטת התינוק, מהעגלה, בגן השעשועים ובעוד אינספור סיטואציות מתוקות ויומיומיות, שלא אגלה את כולן כאן (בואו לתערוכה ותראו. כשהיא תעלה, כמובן).

התאהבתי ברעיון הזה, אבל בו זמנית זנחתי אותו. צילמתי, שמרתי, אבל לא התקדמתי עם החלום.

זהר ויערה. צילום: אפרת שיין
זהר ויערה. צילום: אפרת שיין

 

אומרים שכל עכבה לטובה, ואין לי ספק שזה נכון. בשבועות האחרונים אני לומדת בקורס מרתק בשם #דיגיטליות_בעסקים מבית #לאומי_עסקים, קורס שבמהלכו זכיתי להכיר לא מעט נשים מדהימות, שהן גם נשות מקצוע מעולות כל אחת בתחומה. והנה היום, בשיחה עם אחת מהן (מעצבת הפנים המוכשרת רויטל רודצקי) פתאום החלום שהיה שמור במגירה התעורר לחיים. בשיחה קצרה פתאום הצלחנו שתינו לדמיין אותו קורם עור וגידים ויוצא אל האור. הבנו ששיתוף פעולה של שתינו יכול ליצור משהו מיוחד ויוצא דופן.

שיתוף פעולה. צילום: אפרת שיין
שיתוף פעולה. צילום: אפרת שיין

אז מה חסר כדי שכל זה יתגשם? מקום שיארח את התערוכה הזו, ונותן/י חסות שיתאהבו כמונו ברעיון וירצו לצאת איתנו למסע המופלא הזה.
מקומות שעלו בדעתי הם: #מוזיאון_הילדים  #מוזיאון_העיצוב_חולון
נותני חסות שעלו בדעתי הם: #שילב #איקאה #קסטרו_קידס.

מכירים מישהו משם? אולי יש לכם רעיון למקום/נותן חסות אחרים? ספרו לי ותייגו אותם.

ליצירת קשר: אפרת שיין 054-5705021
פייסבוק  |   ווטסאפ  |   אינסטגרם

כתיבת תגובה